Ogłoszenia z 09.06.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

X NIEDZIELA  ZWYKŁA

Rok B, 2024

 1. W tym tygodniu rozpocznie się wymiana posadzki w naszej świątyni. Remont potrwa do końca października. W związku z tym, kościół będzie zamknięty dla celów liturgicznych i osób zwiedzających. Msze św. będą się odbywać w budynku gospodarczym, przystosowanym do celów liturgicznych.

 1. W minionym tygodniu zawarto umowę dotacji pomiędzy Gminą Skarszewy, a naszą Parafią oraz podpisaliśmy umowę z wyłonionym wykonawcą. Obie ważne sprawy, dotyczą prac konserwatorsko-restauratorskich w naszym kościele. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pt. „Prace konserwatorskie i restauratorskie w kościele parafialnym p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Szczodrowie”, współfinansowanym ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz budżetu Gminy Skarszewy. Dzięki tej dotacji i współpracy, będziemy mogli przywrócić naszemu kościołowi dawny blask i zachować jego historyczne dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Dziękujemy za wsparcie i pomoc wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt!

 1. Dzisiejsza kolekta, będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-gospodarcze w naszej Parafii. Za składane ofiary z serca Bóg zapłać.

 1. Sołtysi, rady sołeckie wsi Szczodrowo oraz Nowy Wiec, MDP Szczodrowo oraz Parafia Św. Szymona i Judy Tadeusza w Szczodrowie zapraszają na Dzień Dziecka. Będzie miał on miejsce 15 czerwca o godz. 14.30 na placu przy naszym Kościele. W programie: zamki dmuchane, poczęstunek, gry i zabawy, animacje dla dzieci, pokazy strażackie. Serdecznie zapraszamy.

 1. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca br. do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin Wydarzenie pod nazwą „Przystań dla rodzin” rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy. Podczas całego wydarzenia będzie dostępna strefa zabawowa i żywieniowa.

 1. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii:
 • W Szczodrowie od wtorku do soboty o godz 16.30 w kościele

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • We wtorek – wspomnienie św Barnaby,Apostoła
 • W czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła
 • W piątek – wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika