Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Po ubiegłorocznej decyzji Stolicy Apostolskiej, 27 czerwca w diecezji pelplińskiej uroczyście obchodzono święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy jako głównej patronki diecezji.
Podczas Mszy Św. w naszej Parafii uroczyście rozpoczęto peregrynację ikon Matki Bożej Nieustającej Pomocy po domach naszej parafii. Z wiarą przyjmijmy ten święty wizerunek i prośmy, aby Matka Boża wypraszała naszym rodzinom i naszej parafii wiele Bożych łask na każdy dzień.
Przedstawiamy kolejność peregrynacji i ważne informacje z tym związane.
📸 Zachęcamy do przesyłania zdjęć upamiętniających to wydarzenie w Waszym domu (w wiadomości lub komentarzu). Z radością opublikujemy!

Kaplica w Szczodrowie

🏛️🔧 Prace restauratorsko-konserwatorskie w naszym kościele niebawem ruszą na dobre! Wczoraj odbyła się komisja konserwatorska z udziałem przedstawicielki Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Tymczasem zapraszamy do naszej tymczasowej kaplicy! 🙏 Nie zwalniamy tempa modlitwy – wszystkie nasze nabożeństwa i Msze Święte odbywają się jak dotychczas. Zobaczcie sami, jak przystosowaliśmy budynek do celów liturgicznych, aby godnie sprawować sakramenty.

Dzień Dziecka w naszej Parafii

Wczoraj na placu przed naszym kościołem odbył się wspaniały Dzień Dziecka zorganizowany przez Sołectwo Nowy Wiec, Sołectwo Szczodrowo oraz naszą parafię we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Skarszewach.

Były konkursy, zabawy, zagadkowy namiot MDP OSP Szczodrowo, dmuchane zjeżdżalnie, a także kiełbaski z ogniska i wiele innych atrakcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!

#DzieńDziecka #Parafia #Szczodrowo #NowyWiec #GOKiBP #RodzinnaZabawa

Rozpoczynamy prace!

🏛️🔧 Rozpoczynamy największe prace restauratorsko-konserwatorskie w naszym kościele, związane z całościowym remontem posadzki!
W związku z tym nasz kościół chwilowo opustoszał, ale nie martwcie się – Msze Święte i wszystkie planowe nabożeństwa będą odbywać się w specjalnie przygotowanym budynku.
Budynek ten został odpowiednio przystosowany do celów liturgicznych, aby zachować wszystkie standardy niezbędne do godnego sprawowania sakramentów.
Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie w tym wyjątkowym czasie.
Do zobaczenia na Mszach Świętych i nabożeństwach w naszym nowym tymczasowym miejscu modlitwy! 🙏✨
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pt. „Prace konserwatorskie i restauratorskie w kościele parafialnym p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Szczodrowie”, współfinansowanym ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz budżetu Gminy Skarszewy.

Umowy podpisane!

Wczoraj zawarto umowę dotacji pomiędzy Gminą Skarszewy a naszą Parafią. Dziś natomiast podpisaliśmy umowę z wyłonionym wykonawcą, który już w przyszłym tygodniu rozpocznie pierwsze prace konserwatorsko-restauratorskie w naszym kościele.
Zadanie obejmuje wykonanie m.in. następujących prac:
* rozbiórka kolejnych warstw posadzki,
* usunięcie warstwy zasypu koniecznej do wykonania nowej posadzki,
* prace przy odsłoniętych fragmentach kamiennych fundamentów we wnętrzu kościoła,
* wykonanie nowej posadzki ceramicznej wraz z podbudową zgodnie z projektem architektonicznym,
* umieszczenie w miejscach ustalonych z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków odzyskanych fragmentów posadzki historycznej.
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pt. „Prace konserwatorskie i restauratorskie w kościele parafialnym p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Szczodrowie”, współfinansowanym ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz budżetu Gminy Skarszewy.
Dzięki tej dotacji i współpracy będziemy mogli przywrócić naszemu kościołowi dawny blask i zachować jego historyczne dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt!

18 rocznica święceń

W przeddzień 18. rocznicy święceń nasz Ksiądz Proboszcz Łukasz Benkowski oraz jego koledzy z rocznika święceń świętowali tę ważną rocznicę w Parafia św. Jakuba – Ostrowite. 🕊️✨
Z tej okazji życzymy Księdzu Proboszczowi wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej, a także błogosławieństwa przez wstawiennictwo bł. s. Marty Wieckiej oraz naszych patronów Szymona i Judy Tadeusza. 🌹🙏
Niech każdy dzień kapłańskiej posługi przynosi radość, pokój i spełnienie w służbie Bogu i ludziom.
Dziękujemy za wszystko, co Ksiądz robi dla naszej parafii!

Uroczystość Bożego Ciała w Szczodrowie

W Uroczystość Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwane Bożym Ciałem, w naszej parafii również odbyła się uroczysta Msza Święta oraz procesja do czterech ołtarzy przygotowanych w Szczodrowie. 🌸✨
Piękna pogoda pozwoliła nam w pełni przeżyć tę wyjątkową uroczystość, która była nie tylko ważnym wydarzeniem dla naszej wspólnoty, ale także szczególnym momentem dla naszego księdza proboszcza Łukasza Benkowskiego. Była to jego pierwsza Uroczystość Bożego Ciała w Szczodrowie i pierwsza jako proboszcza. 🌞🕊️
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy oraz procesji. Wasza praca i oddanie uczyniły tę uroczystość jeszcze bardziej wyjątkową i pełną duchowego znaczenia. 🙏❤️

XVI rocznica beatyfikacji bł. s. Marty Wieckiej

W sobotę przeżywaliśmy XVI rocznicę beatyfikacji błogosławionej siostry Marty Wieckiej! To niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło setki pielgrzymów w Szczodrowie oraz Nowym Wiecu, gdzie odbyły się centralne uroczystości.
Pielgrzymów tradycyjnie powitano przy figurach św. Jana Nepomucena i błogosławionej siostry Marty Wieckiej, a następnie mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie w wykonaniu Pana @Michała Olejnika i CHÓR Passionata z Tczewa. Jednak najważniejszym momentem był oczywiście udział w Mszy Świętej, której przewodniczył Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.
Warto zaznaczyć, że w tym roku piesze pielgrzymki dotarły do nas ze Skarszew po raz 15 (Parafia pw św Michała Archanioła w Skarszewach i Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skarszwach), z Wysina po raz 11 (Parafia Wysin), oraz po raz pierwszy z Postołowa. To niezwykle wzruszające, że tak wielu ludzi podąża śladami błogosławionej siostry Marty Wieckiej, aby modlić się i celebrować jej życie i dziedzictwo.
Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za ich obecność i zaangażowanie w tę wyjątkową rocznicę!
Niech błogosławiona siostra Marta Wiecka będzie dla nas wszystkich wzorem wiary i miłości. ❤️

I Komunia Św.

W minioną niedzielę, aż 12 dzieci ze Szkoła Podstawowa im bł s Marty Wieckiej w Szczodrowie przystąpiło do I Komunii Świętej. To niezwykłe wydarzenie nie tylko dla samych dzieci i ich rodzin, lecz także dla naszej wspólnoty parafialnej.
 
MODLITWA I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO
Módlmy się za te dzieci, aby ich serca zawsze pozostawały otwarte na Boże łaski i aby w każdej Komunii Świętej doświadczały coraz większej bliskości z Jezusem Chrystusem.
 
Kilka zdjęć z tego ważnego wydarzenia od Adama Maćkowskiego.
 
 
 
 

[Czytaj więcej..]