Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Po ubiegłorocznej decyzji Stolicy Apostolskiej, 27 czerwca w diecezji pelplińskiej uroczyście obchodzono święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy jako głównej patronki diecezji.
Podczas Mszy Św. w naszej Parafii uroczyście rozpoczęto peregrynację ikon Matki Bożej Nieustającej Pomocy po domach naszej parafii. Z wiarą przyjmijmy ten święty wizerunek i prośmy, aby Matka Boża wypraszała naszym rodzinom i naszej parafii wiele Bożych łask na każdy dzień.
Przedstawiamy kolejność peregrynacji i ważne informacje z tym związane.
📸 Zachęcamy do przesyłania zdjęć upamiętniających to wydarzenie w Waszym domu (w wiadomości lub komentarzu). Z radością opublikujemy!

Kaplica w Szczodrowie

🏛️🔧 Prace restauratorsko-konserwatorskie w naszym kościele niebawem ruszą na dobre! Wczoraj odbyła się komisja konserwatorska z udziałem przedstawicielki Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Tymczasem zapraszamy do naszej tymczasowej kaplicy! 🙏 Nie zwalniamy tempa modlitwy – wszystkie nasze nabożeństwa i Msze Święte odbywają się jak dotychczas. Zobaczcie sami, jak przystosowaliśmy budynek do celów liturgicznych, aby godnie sprawować sakramenty.

Dzień Dziecka w naszej Parafii

Wczoraj na placu przed naszym kościołem odbył się wspaniały Dzień Dziecka zorganizowany przez Sołectwo Nowy Wiec, Sołectwo Szczodrowo oraz naszą parafię we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Skarszewach.

Były konkursy, zabawy, zagadkowy namiot MDP OSP Szczodrowo, dmuchane zjeżdżalnie, a także kiełbaski z ogniska i wiele innych atrakcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!

#DzieńDziecka #Parafia #Szczodrowo #NowyWiec #GOKiBP #RodzinnaZabawa

Rozpoczynamy prace!

🏛️🔧 Rozpoczynamy największe prace restauratorsko-konserwatorskie w naszym kościele, związane z całościowym remontem posadzki!
W związku z tym nasz kościół chwilowo opustoszał, ale nie martwcie się – Msze Święte i wszystkie planowe nabożeństwa będą odbywać się w specjalnie przygotowanym budynku.
Budynek ten został odpowiednio przystosowany do celów liturgicznych, aby zachować wszystkie standardy niezbędne do godnego sprawowania sakramentów.
Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie w tym wyjątkowym czasie.
Do zobaczenia na Mszach Świętych i nabożeństwach w naszym nowym tymczasowym miejscu modlitwy! 🙏✨
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pt. „Prace konserwatorskie i restauratorskie w kościele parafialnym p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Szczodrowie”, współfinansowanym ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz budżetu Gminy Skarszewy.

Umowy podpisane!

Wczoraj zawarto umowę dotacji pomiędzy Gminą Skarszewy a naszą Parafią. Dziś natomiast podpisaliśmy umowę z wyłonionym wykonawcą, który już w przyszłym tygodniu rozpocznie pierwsze prace konserwatorsko-restauratorskie w naszym kościele.
Zadanie obejmuje wykonanie m.in. następujących prac:
* rozbiórka kolejnych warstw posadzki,
* usunięcie warstwy zasypu koniecznej do wykonania nowej posadzki,
* prace przy odsłoniętych fragmentach kamiennych fundamentów we wnętrzu kościoła,
* wykonanie nowej posadzki ceramicznej wraz z podbudową zgodnie z projektem architektonicznym,
* umieszczenie w miejscach ustalonych z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków odzyskanych fragmentów posadzki historycznej.
Dzięki tej dotacji i współpracy będziemy mogli przywrócić naszemu kościołowi dawny blask i zachować jego historyczne dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt!