SETKI OSÓB ODWIEDZIŁO SZCZODROWO

W niedzielę, 12 września 2021r., na placu przed kościołem parafialny odbyły się dożynki parafialne połączone z festynem charytatywnym na rzecz remontu naszej świątyni.
Świętowanie rozpoczęto Mszą Św. sprawowaną przez Księdza Prałata Ryszarda Konefała. O oprawę muzyczną podczas Mszy zadbał zespół Benedictus oraz nasz organista Bartłomiej Freda.
W ramach programu wystąpili: Edwarda Rekowska, Bartłomiej Freda i Eliasz Potrykus, Orkiestra Dęta OSP Pinczyn. Pokaz ratownictwa drogowego z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowała OSP Szczodrowo.
Ważnym punktem programu była loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Ponadto na placu imprezy ustawiły się zabytkowe samochody i traktor oraz samochód OSP Nowy Wiec. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci w formie konkursów, dmuchanej zjeżdżalni, przejażdżki na kucyku oraz bawiących się z dziećmi postaci z bajek.
W kościele podczas całego wydarzenia obecna była Pani Konserwator, która opowiadała o etapach prac, napotykanych problemach oraz ciekawostkach jakie mamy w naszym kościele.
Jak na dożynki przystało nie zabrakło również przeróżnego rodzaju jedzenia – chleb ze smalcem, kiełbasy z ogniska, grochówka, ciasta i rogaliki – przygotowane przez KGW Nowy Wiec oraz mieszkańców Szczodrowa i Nowego Wieca.
Frekwencja, zainteresowanie naszym festynem i chęć pomocy naszej parafii w remoncie kościoła, pomimo trzech fal deszczu przeszła najśmielsze oczekiwania i plany wszystkich organizatorów co przełożyło się również na uzbierane datki z loterii oraz wszystkich innych dobrowolnych datków. Łącznie podczas całej imprezy zebrano 21 345,50.
Z całego serca dziękuję wszystkim gościom i mieszkańcom naszej parafii za obecność oraz wszystkim organizatorom i partnerom tego wydarzenia, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli swoją cząstkę do tej imprezy.