Odbiór prac

Prace konserwatorskie przeprowadzone w tym roku w naszym kościele zostały odebrane przez przedstawiciela Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Kierownik Wydziału ds. Zabytków Ruchomych Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku Pani Dorota Szmyt odebrała bez zastrzeżeń wszystkie wykonane w tym roku prace.

Przypomnijmy, że w tym roku przeprowadzono prace polegające na skuciu tynków ze ścian, usunięcie gwoździ i drutów podtrzymujących tynki, zabieg odgrzybiania belek, proces przyklejania łusek drewnianych do belek oraz konserwacje odsłoniętego malowidła.

Prace w naszym kościele trwały od kwietnia do października. Łącznie konserwacji zostało poddane około 70 metrów kwadratowych ścian. Zadanie to było dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Energa oraz przy znacznym udziale środków własnych parafii.

Warto również nadmienić, iż została podpisana umowa na refundację prac, które zostały przeprowadzone w ubiegłym roku, o czym pisaliśmy w zeszłym tygodniu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.