Prace konserwatorskie

W ubiegłym tygodniu zakończyły się główne prace konserwatorskie w naszym kościele. W tym roku pracom zostalo poddane około 70 metrów kwadratowych ścian. Zakres tegorocznych prac obejmował m.in. skucie tynków ze ścian, usunięcie gwoździ i drutów podtrzymujących tynki, zabieg odgrzybiania belek, proces przyklejania łusek drewnianych do belek oraz konserwacje odsłoniętego malowidła. W tym roku oprócz tego przeprowadzono również niezbędne prace związane z naprawą belek podtrzymujących konstrukcję chóru. Prace konserwatorskie były prowadzone przez Zespół Konserwatorski pod kierownictwem Pani Elżbiety Przebirowskiej z Gdyni, którego zadaniem jest jeszcze opracowanie pełnej dokumentacji pokonserwatorskiej.

Dodatkowo dzięki zaangażowaniu parafian, w tym młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odmalowano również ławki w całym kościele, a także zadbano o bezpieczeństwo w okół kościoła poprzez montaż dodatkowego oświetlenia na zewnątrz świątyni.

Efekty wszystkich prac można oglądać codziennie przed i po każdej Mszy Św.

Prace konserwatorskie oraz naprawa chóru dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Energa oraz środków własnych parafii.

Więcej zdjęć TUTAJ

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.