Ogłoszenia z 23.06.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

12 NIEDZIELA  ZWYKŁA

Rok B, 2024

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna ostatni tydzień miesiąca czerwca. Zapraszam szczególnie te osoby, które jeszcze nie były, na nabożeństwa czerwcowe, które są o godz. 16.30 od wtorku do soboty.

 1. Składam najserdeczniejsze podziękowania parafianom, którzy rozłożyli namiot przy naszej kaplicy, który umożliwia szerszej grupie parafian, na uczestniczenie we Mszy św, niezależnie od warunków pogodowych. Raz jeszcze Bóg zapłać.

 1. W rozpoczętym czasie wakacyjnym, pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku i podróży. W naszych planach, nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św i codziennej modlitwie.

 1. W czwartek 27 czerwca, jest Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Jest Ona główną Patronką Naszej Diecezji Pelplińskiej. Zapraszam serdecznie tego dnia na nabożeństwo czerwcowe połączone z dodatkową Nowenną do Matki Bożej oraz na Mszę św. o godz. 17.00 aby uczcić naszą Patronkę.

 1. Od czwartku rozpocznie się peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w domach naszej Parafii. Są dwie ikony. Jedna będzie pielgrzymować po Szczodrowie i okolicy, druga zaś w Nowym Wiecu i okolicy. Lista kolejności ulic, będzie wędrować wraz z ikoną. Ponad to będzie wywieszona w gablotce i na naszej stronie internetowej. Na tej liście znajdują się ważne informacje, które proszę przestrzegać. Nawiedzie ikony w naszym domu, niech stanie się zachętą do wspólnotowej modlitwy rodzinnej.

 1. W sobotę przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia za pobożne posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalionem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa, można uzyskać odpust zupełny, tak samo jak za nawiedzenie tego dnia katedry w Pelplinie.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • We poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 • W czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy
 • W piątek – wspomnienie św. Ireneusza, męczennika i doktora Kościoła
 • W sobotę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła