Ogłoszenia z 26.05.2024

NIEDZIELA  TRÓJCY ŚWIETEJ

1. W dzisiejszą niedzielę jest Uroczystość Trójcy Świętej. Z racji Dnia Matki, wszystkim naszym kochanym Mamusiom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

1. W czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. będą jak w niedzielę: o godz. 8.30 i 10.30. Procesja będzie po Mszy św. o godz. 10.30. Zgodnie z tradycją, trasa przebiegać będzie jak w zeszłym roku. Zwracam się z serdeczną prośbą o zorganizowanie 4 stacji z ołtarzami.

1. W oktawie Bożego Ciała, procesje będą w łączności z Mszą św. o godz. 17.00 do czwartku 6 czerwca włącznie, o ile będzie taka możliwość, ze względu na nadchodzący remont posadzki w kościele! W przyszłą niedzielę podamy szczegóły.

1. Próba sypania kwiatków na Boże Ciało dla dziewczynek odbędzie się przed kościołem :
  • W poniedziałek o godz. 14.30
  • W środę o godz. 16.00

Zapraszamy wszystkie dziewczynki pierwszokomunijne do sypania kwiatków, natomiast chłopcy będą nieśli nowy duży różaniec. Proszę przyjść w albach.

1. W tym tygodniu wspominamy:
  • We wtorek – wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  • W środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
  • W piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • I Sobota miesiąca – Chorych nawiedzę od godz. 10.00
  • I Niedziela miesiąca – Nabożeństwo Róż Różańcowych o godz. 8.00

1. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii:

1. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca br. do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin, aby pielęgnować, kształtować i promować wartość małżeństwa i rodziny. Wydarzenie pod nazwą „Przystań dla rodzin” rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.

1. Zapowiedzi przedślubne:

Wojciech Kleinschmidt zamieszkały w Szczodrowie