Ogłoszenia z 19.05.2024

NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą VIII Niedzielę Wielkanocy, przypada Uroczystość Zesłana Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny i rozpoczyna okres zwykły.  Kolekta jest przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

1. W ubiegłym tygodniu mieliśmy dwa ważne wydarzenia: XVI Rocznica Beatyfikacji bł. Siostry Marty Wieckiej oraz I Komunia Św. dzieci.

Dziękuję za przyjęcie pielgrzymów, zarówno w naszej Szkole Podstawowej w Szczodrowie jak i w Nowym Wiecu. Dziękuję za przygotowanie oprawy liturgicznej, koncertu i poczęstunków zarówno w Szkole jak i w Nowym Wiecu. Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i osobom zaangażowanym w organizację XVI rocznicy beatyfikacji bł. s. Marty Wieckiej. A także tym którzy udali się w pieszą pielgrzymkę ze Skarszew i od nas ze Szczodrowa do Nowego Wieca.

Dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za uporządkowanie kościoła i placu do niego przyległego, współpracę i dar ołtarza. Wyrazy wdzięczności dla Pani katechetki Anny, służby liturgicznej ołtarza, Szafarza Karola i Pani Organistki Michaliny

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obu uroczystości.

1. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, ogłasza nabór na studia w nowym roku akademickim. Szczegółowe informacje dla chętnych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. W tym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  • W środę – wspomnienie św. Rity
  • W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

1. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Trójcy Świętej. Tego dnia przypada również Dzień Matki, dlatego wszystkim naszym kochanym Mamusiom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii:
  • W Nowym Wiecu codziennie o godz. 18.30 przy krzyżu

1. Zapraszam młodzież na wyjazd do Lednicy na ogólnopolskie spotkanie ludzi młodych w sobotę 1 czerwca. Szczegóły wyjazdu w zakrystii.

1. Zapowiedzi przedślubne:

Wojciech Kleinschmidt zamieszkały w Szczodrowie