Ogłoszenia z 12.05.2024

NIEDZIELA  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również dzień I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Otoczmy je wraz z ich rodzinami naszą modlitwą.

1. Od poniedziałku do piątku włącznie, zapraszam dzieci pierwszokomunijne na Mszą św. o godz. 17.00 w ramach tzw Białego Tygodnia.

1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej Parafii. Za składane ofiary z serca Bóg zapłać.

1. W poniedziałek 13 maja, jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Rozpoczynają się nasze nabożeństwa, które potrwają do października i będą każdego 13 dnia miesiąca. O godz. 16.30 wspólny różaniec. O 17.00 Msza św., a po niej procesja z Figurą Matki Bożej wkoło kościoła i nabożeństwo majowe.

1. W tym tygodniu przypada:
  • We wtorek – św. Macieja Apostoła
  • W czwartek – św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski

1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii:
  • W Nowym Wiecu codziennie o godz. 18.30 przy krzyżu

1. Zapraszam młodzież na wyjazd do Lednicy w sobotę 1 czerwca. Jest to ogólnopolskie spotkanie ludzi młodych. Szczegóły wyjazdu w zakrystii.

1. W przyszłą VIII Niedzielę Wielkanocy, przypada Uroczystość Zesłana Ducha Świętego. Można wtedy uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdźTego dnia kończy się Okres Wielkanocny. Zostaje nam ostatni tydzień, aby spełnić obowiązek spowiedzi, wyznaczonej w tym czasie i przyjąć Komunię Świętą Wielkanocną.

1. Kolekta w przyszłą niedzielę, będzie przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.